Indywidualne rozwiązania ważące

Często wykonujemy urządzenia ważące pod konkretny projekt dla nietypowych zastosowań. Wagi łączymy z automatyką oraz informatyką. Pozwala to na budowę urządzeń pod konkretne zapotrzebowanie. Wykonywaliśmy między innymi systemy segregujące produkty, dozujące składniki.Tworzyliśmy system zliczania ilości sztuk w kartonach współpracujący z skanerem kodów kreskowych oraz drukarką etykiet. Uruchamialiśmy wagę rozpoznawającą produkty oraz wagę dozującą taśmową z pełną archiwizacją ważeń. Wagi oparte na sterownikach PLC oraz wiele wiele innych.

Poniżej będziemy przedstawiali realizacje które przeprowadziliśmy. 

 

Zdjęcie miernika

Waga wyprodukowana na potrzeby mobilnego ważenia po hali produkcyjnej. Posiada dwa niezależne źródła zasilania, co pozwala na ciągłą pracę bez potrzeby odstawiania wózka do ładowania. Dodatkowa sygnalizacja dźwiękowa i świetlna informuje użytkownika o przeciążeniu, zapobiegając ewentualnym uszkodzeniom. Konstrukcja posiada dodatkowe zabezpieczenia zapobiegające przeciążeniom dynamicznym. Całość w stopniu ochrony IP67.


góra zbiornika króciec wylewowy mocowanie czujnika Zawieszony zbiornik wagi Kompletna waga zbiornikowa

Zbiornik do pomiaru masy produktów chemii spożywczej. Całość wykonana ze stali kwasoodpornej dla przemysłu spożywczego. Waga zbiornikowa montowana do ściany z dwoma króćcami wlewowymi i jednym wylewowym. Całość podłączona do aparatury zewnętrznej.


połączenia elektryczne szafa sterownicza skrzynka elektryczna steroanie urządeniami cały układ dozujący

Przebudowa mechanicznego węzła betoniarskiego. Stare zegarowe wagi przerobiliśmy na elektroniczne hybrydowe. Ręczny system dozowania zastąpiliśmy pełnym układem dozowania sterowanego z wag. Zainstalowaliśmy nową elektrykę oraz automatykę do sterowania węzłem. Wszystko połączone z komputerem archiwizującym wszelkie dane, proporcje i ważenia.


góra zbiornika króciec wylewowy mocowanie czujnika 

Waga elektroniczna AXIS sterująca przekaźnikami. W tym zastosowaniu sygnalizująca przeciążenie bądź niedociążenie pomostu. Prosty lecz bardzo praktyczny system umożliwiająca wykrycie, czy w danym kartonie jest komplet urządzeń oraz dokumentacji. Wszystko za pomocą metody wagowej.


góra zbiornika

Waga platformowa do ważenia prętów wykonywana dla jednej z hut. Waga przygotowana do ważenia elementów o temperaturze do 1000 stopni. Długość przetrzymywania rur na platformie wagi - do 10 minut. Na zdjęciu rozgrzane do czerwoności pręty na wadze.