Indywidualne rozwiązania

Wagi do chwytaków czerpakowych

    Połączenie czułego i odpornego czujnika tensometrycznego o specjalnej konstrukcji z trwałą obudową umożliwia zastosowanie wag serii XW w sektorze recyklingu, przeładunku złomu i sektorze leśnym gdzie urządzenia są narażone na wyjątkowo trudne warunki eksploatacyjne. 

1 Ważenie dynamiczne w ruchu
Seria XW jest całkowicie różna i nieporównywalna do powszechnych na rynku statycznych wag nieautomatycznych (służących do ważenia przy zatrzymanym wysięgu). Jako jedyna na świecie spełnia wymogi Europejskiej Dyrektywy MID dla automatycznych wag dynamicznych (służących do ważenia w ruchu - bez zatrzymania wysięgu) i może uzyskiwać legalizację do celów handlowych. 

2 Zasada działania
Działanie wagi jest oparte na czujniku tensometrycznym, który jest kompensowany temperaturowo co oznacza, że temperatura otoczenia nie ma wpływu na dokładność pomiaru. Czujnik jest także mechanicznie chroniony przed przeciążeniem wskutek uderzenia o przeszkodę lub podłoże oraz przed przeciążeniem wskutek momentu od rotatora. Sygnały z czujnika są przesyłane drogą radiową przez nadajnik zamontowany w obudowie modułu pomiarowego. Bezpieczna odległość transmisji wynosi 60m. Sygnały są odbierane przez terminal wagowy zamontowany w kabinie. Transmisja bezprzewodowa usuwa ryzyko przestoju z powodu przerwania kabli. 

3 Zasilanie bateryjne
Czujnik tensometryczny zabudowany wraz z nadajnikiem radiowym w module pomiarowym są zasilane przez akumulatorki litowo-jonowe. Zużycie energii jest minimalizowane w celu oszczędzania akumulatorów. Waga jest dostarczana wraz z kompletem zapasowych akumulatorków i ładowarką. Na terminalu wagowym widoczna jest informacja o stanie naładowania baterii. Wymiana akumulatorków zajmuje kilka minut i powinna odbywać się raz w tygodniu. Dedykowany terminal wagowy UNI, zasilany napięciem 24V DC jest wyposażony w klawiaturę i ekran dotykowy.

4 Wstępna kalibracja i proces pomiarowy
Waga jest fabrycznie skalibrowana i testowana. Błąd pomiarowy wynosi ok. 1 procent. Żadna dodatkowa kalibracja podczas instalacji na maszynie nie jest wymagana. Instalacja, uruchomienie i obsługa wag serii XW jest tak prosta, że może zostać przeprowadzona przez użytkownika we własnym zakresie. Ważenie odbywa się samoczynnie co oznacza, że operator nie ma wpływu na wynik pomiarowy. Program umożliwia operatorowi aktywację urządzenia przed ważeniem lub też wybór całkowicie automatycznego trybu działania. 

Folder