Rozwiązania dla branż

Kuchnie, bary i restauracje

Wyszukanie odpowiedniej wagi do przygotowywania oraz sprzedaży posiłków nie wydawałoby się trudną i czasochłonną czynnością. Wydaje się, że każda waga byłaby odpowiednia. 
Nie do końca jest to jednak prawdą. Odważanie posiłków na kuchni czy bezpośrednio przy kliencie wymaga wagi legalizowanej, przeznaczonej do rozliczeń handlowych. Skoro deklarujemy np. 100g frytek toteż minimum tyle powinno się ich znajdować na tacy i do odważenia ilości musi być zastosowana legalizowana waga. 
Dodatkowym problemem który istnieje na zapleczu restauracji to duża ilość pary wodnej, a co za tym idzie wysoka wilgoć. Używanie wody oraz duże ilości różnego rodzaju tłuszczy również nie pomagają. Wszystkie te składniki zsumowane tworzą niełatwe środowisko do pracy urządzeń elektronicznych.
Nasza propozycja która, jak pokazuje praktyka, doskonale się sprawdza to do zastosowań kuchennych polecamy wagi z zwiększona odpornością na wilgoć. Najczęściej spotykana waga do ważenia produktów bezpośrednio przed wydaniem posiłku to: 

Valor Valor Wm3 Max=3000g d=1g.

Jej dużą zaletą oprócz nierdzewnej konstrukcji są niewielkie rozmiary,w związku z czym możną ustawić tak, aby nie przeszkadzała podczas pracy. Jeśli potrzebna jest większa lub mniejsza waga, proponujemy wagi które można znaleźć TU.
Druga metoda to ważenie przy kliencie oraz od razu rozliczenie sprzedaży. Tutaj, zgodnie z przepisami, jedynym rozwiązaniem są wagi z dwoma wyświetlaczami. Doskonale również ułatwiają pracę takie funkcje jak przeliczanie masy na kwotę oraz możliwość podłączenia do kasy fiskalnej. W takim przypadku szczególnie proponujemy n/w urządzenie w zależności od potrzeb:


Valor Elzab Prima K bez wysięgnika Max=6/15kg d=2/5g.

lub 

Valor lub z wysięgnikiem Max=6/15kg d=2/5g.

Jej duża zaleta to solidna metalowa obudowa oraz polska myśl techniczna i produkcja.
Tego rodzaju działalność wymaga również przeważania dostaw surowców dla których każda z wag magazynowych będzie wystarczająca. Lecz najlepszym rozwiązaniem jest waga B150E która do tego rodzaju zastosowań posiada najlepszy stosunek jakości do ceny. 

BA150C-A6 AXIS BA150C-A6 Max=150kg d=50g.

Pragnę zwrócić również uwagę, że w tego rodzaju zastosowaniach stanowczo na dłuższą metę nie sprawdzają się wagi najtańsze z wielkoseryjnych produkcji. Naszym zdaniem warto zainwestować większą kwotę ale przedłużyć użytkowanie urządzenia nawet kilkukrotnie.