Rozwiązania dla branż

Kompleksowa Obsługa Ważenia w Skupach Surowców Wtórnych

Skup surowców wtórnych (metale) odbywa się z reguły na 3 rodzajach wag: do metali kolorowych, złomu stalowego w skupie detalicznym oraz złomu stalowego ważonego samochodami. W zakresie w/w wag prowadzimy kompleksową obsługę montażową, serwisową oraz legalizacyjną, ale to co nas wyróżnia to nasze rozwiązania usprawniające skup i sprzedaż surowców wtórnych. Rozwiązanie które proponujemy pozwoli między innymi wyeliminować system karteczek na których zapisywane są masy poszczególnych ważeń, kontrolować wielkość codziennego skupu oraz stanu aktualnie posiadanych surowców w posiadaniu.


1. Wagi do metali kolorowych oraz złomu stalowego detalicznego.

Do ważenia metali kolorowych proponujemy przemysłowe wagę 

b60 BA60-A8 Max=60kg d=20g, pomost 600x500mm 

z solidną konstrukcją wytrzymałą na warunki panujące na skupach. Aluminiowy solidny moduł oraz czujnik odporny na zapylenie i zabezpieczony przeciw przeciążeniom. Proponowana przez nas waga o większej nośności maksymalnej to 

4b1500 4BA1500-B Max=1500kg d=500g, pomost 1000x1000mm 


Naszym pionierskim rozwiązaniem jest zintegrowanie wagi z tzw. systemem kontroli ważeń, pozwalającym na ważenie wraz z drukowaniem kwitów wagowych gotowych do rozliczeń w kasie oraz równoczesną archiwizacją każdego ważenia na komputerze. Rozwiązanie to pozwala z jednej strony na szybszą obsługę klientów z drugiej wzbudza u nich wiarygodności za względu na brak ingerencji jakiegokolwiek pracownika na wskazania i spisywanie masy ręcznie z wagi. 
Pełne wykorzystanie naszego systemu wykorzystane jest dopiero wówczas jeśli zintegrujemy wagę z komputerem oraz naszym oprogramowaniem. Zalety są następujące:

- bezpośredni wgląd na na pracę wag
- możliwość porównania każdego ważenia z masą przesłaną do komputera. Czyli w skrócie, eliminacja wszelkich możliwości oszukiwania przez potencjalnych klientów.
- możliwość generowania dziennych raportów skupu, a w związku z tym kontrolę samej kasy
- możliwości podłączenia dowolnej ilości wagOpis metody pomiarowej:

Operator po nałożeniu na wagę produktu, na klawiaturze numerycznej wagi wpisuje kod artykułu. np. 1. i zatwierdza. Automatycznie na drukarce z obcinaczem pojawia się wydruk z następującymi danymi np.: 
 

Skup Surowców Wtórnych
ul. Katowicka
41-500 Chorzów

09r.01.23 17:52 14,50 kg 1
09r.01.23 17:52 12,00 kg 2
09r.01.23 17:53 80,00 kg 3

 

Dodatkowo wraz z wydrukiem przesyłane i archiwizowane są następujące dane w komputerze.

 2. Wagi do ważenia złomu stalowego samochodami.

Proponujemy wagi żelbetonowe odporne na naprężenia oraz zmiany temperatury do 30t. 

x6 X6_30 Max=30t d=10kg, pomost 10m 

oraz 60t. 

wbs WBS6018 Max=60t d=20kg, pomost 18m 

Wagi w standardzie posiadają kompleksowe oprogramowanie przystosowane do ważenia pojazdów, zawierające tarę pojazdów, bazę klientów, uwzględnienie zanieczyszczeń, oraz wszelki możliwości raportowania. 
I na koniec propozycja dla największych zakładów zajmujących się handlem złomem, wagi do chwytaków czerpakowych.

chwytak