Indywidualne rozwiązania
Nietypowe z unikalnymi możliwościami
W przeciągu kilkunastu lat działania firmy trafiały się nam różnie nietypowe zadania i problemy do rozwiązania. Wszelkie systemy bardziej zaawansowane są opisywane w poszczególnych działach i rozwiązaniach dla branż, oraz w zakładce o indywidualnych rozwiązaniach. Postanowiliśmy jednak również opisać prace jednostkowe które wiązały się z napisaniem nietypowych funkcji, wykorzystaniem nietypowych możliwości i właściwości wag. Zapraszamy poniżej do lektury !!!
Nietypowe programy
1. Podgląd sumy dotychczasowych ważeń.
Program numer 0018
Funkcja sumowania jest załączana bezpośrednio po załączaniu zasilania do sieci. Podczas ważenia możliwy jest szybki podgląd wartości sumy dotychczasowych ważeń. Pierwsze naciśnięcie danego klawisza Funkcyjnego powoduje wyświetlenie wartości TOTAL przez około 4 sekundy po tym czasie waga wraca do normalnego ważenia. Funkcja ta umożliwia jednoklawiszowy dostęp do sumy ważeń przeprowadzanych na wadze. Jest to szczególnie przydatne przy np. załadunku samochód, za pomocą dużej liczby ważeń.
2. Wydruk masy z numerem produktu.
Program numer 001
Podczas naciśnięcia na klawiaturze numerycznej numeru do 0....9 waga automatycznie wysyła przez port Rs232 do dowolnego urządzenia takiego jak drukarka, komputer, pendrive itp. masę produktu wraz z jego numerem identyfikacyjnym. Funkcja używana jest podczas archiwizacji ważeń przy dozowaniu ręcznym wieloskładnikowym.
3. Wskazywanie masy w dowolnej jednostce.
Program numer 0020
Dodatkowa funkcja RATIO, pozwala na wskazanie masy w dowolnie zdefiniowanej jednostce. Funkcja jest dostępna po załączeniu jej w menu wagi. Dodatkowo opcja umożliwia wprowadzenie za pomocą klawiatury współczynnika, przez który przemnażana będzie masa wyrażona w g / kg przed wyświetleniem. Domyślna wartość współczynnika to 1, ale po wprowadzeniu żądanej wartości jest ona przechowywana w pamięci nieulotnej.
4. Zdalne szybkie wybieranie tar pojemników
Program numer 013
Program po przez wyjście klawiaturowe lub po przez kombinacje klawiszy jest w stanie wywołać 10 różnych tar pojemników. Produkty podczas najeżdżania na wagę posiadają 10 różnych opakowań. Operator na panelu sterującym wybiera poprzez jeden przycisk rodzaj tary, a waga wyświetla masę netto. Aby nie popełniano błędów, tara po zjechaniu pojemnika automatycznie się wyłącza.
5. Automatyczne wysyłanie wyniku poprzez RS232 według ustalanego czasu od 0,5s do 120s.
Program numer 0176
Waga posiada dodatkową funkcję dzięki której możemy ustalać z jaką częstotliwością wysyłany jest wynik do komputera poprzez port Rs232. Opcja przydatna jest do monitorowania wielkości surowca na wadze.
6. Pomiar zawartości skrobi w ziemniakach
Program numer 0029
Program rozbudowany został o dodatkową funkcję użytkownika Fn-Srb, umożliwiającą pomiar zawartości skrobi w ziemniakach. Po wybraniu opcji 2 funkcji Fn-Srb zawiesza się pusty kosz na haku. Po ustabilizowaniu się wskazań nacisnąć klawisz P. Masa kosza zostanie zapamiętana w pamięci nieulotnej. Pojawi się na moment komunikat ZanUrZ, podwieszony kosz należy zanurzyć w wodzie. Po ustabilizowaniu się wskazań nacisnąć klawisz P, masa kosza w wodzie zostanie zapamiętana w pamięci nieulotnej wagi. Wyznaczone w ten sposób wartości będą uwzględniane w odpowiednim momencie pomiaru masy ziemniaków jako tara.
7. Dozowanie procentowe
Program numer 0022
Funkcja umożliwia dozowanie zgrubne i dokładnie trzech składników receptury. Operator programowanie rozpoczyna od masy gotowego produktu który jest do przygotowania. Następne procedury programowania wpisywane są procentowo odnosząc się do całej masy. Funkcja ta ułatwia dozowanie zadanej ilości, a funkcje przeliczeniowe pozostawiane są samej wadze. Należy jedynie znać procentową zawartość poszczególnych składników.
8. Wydruk numeru kolejnego pomiaru
Program numer 0022
Funkcja powoduje wydrukowanie bieżącej daty, a następnie drukowanie kolejnego numeru pomiaru i wyniku po każdym naciśnięciu klawisza Print lub automatyczne drukowanie numeru pomiaru i wyniku po nałożeniu obciążenia. Funkcja włącza się samoczynnie po włączeniu wagi, w trybie wydruku automatycznego. Licznik pomiarów jest pamiętany po wyłączeniu wagi, wyzerować go można tylko poprzez wyłączenie funkcji.
9. Pierze i puch
Program numer 0316
Program NF0122 przeznaczony jest do współpracy modułu SE-02 z urządzeniem do dozowania pierza. Program umożliwia wprowadzenie wartości masy do zadozowania oraz dwóch wartości korygujących do wyliczenia progów : progu granicznego dla dozowania ciągłego oraz progu granicznego dla dozowania impulsowego. Dodatkowo możliwe jest określenie parametrów impulsu w dozowaniu impulsowym. Użytkownik może ponadto określić wartości kilku opóźnień : opóźnienia załączenia wentylatora, opóźnienia zerowania, opóźnienia wyłączenia wentylatora.
10. Blokowanie klawiatury
Program numer 0273
Program wyposażony w blokadę klawiatury. Po uruchomieniu ukrytej funkcji blokowane są wszystkie funkcje wagi.
11. Dozowanie przez ubytek masy
Program numer 0165
Program pozwala na dozowanie przez ubytek masy za pomocą 8 przekaźników. Jeżeli waga znajduje się w trybie normalnego ważenia, można szybko wybrać recepturę wpisując jej numer od razu z klawiatury numerycznej i zatwierdzając wpis klawiszem ENTER. Po wyłączeniu modułu pamiętany jest numer ostatnio wywoływanej receptury.
Wygodne rozwiązanie szczególnie gdy wagą jest zbiornik z którego dozowany jest materiał.
12. Obliczanie gęstości styropianu metodą wagową
Program numer 0311
Opis działania
Każde naciśnięcie klawisza A przełącza do trybu odwrotnego tz. gdy jest w masie to przechodzi do gęstości , a gdy w gęstości to przechodzi do masy.
Pod klawiszem A – przełączanie wyświetlania masy i gęstości
Pod klawiszem B – wprowadzenie objętości w m^3
Gęstość wyświetlana jest w kilogramach na m^3.
Objętość wprowadzana jest w m^3.
Gdy wskazanie ustawione jest na gęstość to:
- nie jest wyświetlana jednostka „g”
- zapalona zostaje literka „A” na wyświetlaczu
- na wydruku po PRINT wydrukowana zostaje wartość aktualnej gęstości i wprowadzona wartość objętości.